Vítejte v deníku naší dřevostavby Kolovrátek!

Spodní stavba

3. týden - Spodní stavba dokončena

18. května 2010 v 0:24 | Tom
Po vylití základových pasů nabrala spodní stavba pořádné tempo, takže neuplynul ani týden a chlapci ze Základových desek dokončili své dílo, sbalili si fidlátka a odjeli.

3. týden - Vylévání základové desky

12. května 2010 v 0:55 | Eva
Stavba opět poskočila a došlo na zalévání první vrstvy betonu mezi pásy ztraceného bednění. Chlapci se činili a vypadalo to, že mají vše plně pod kontrolou a pečlivě měří, kde má být jaký vývod umístěn. I náš technický dozor byl spokojen. Ze země nám koukají i zemnící pásky hromosvodu.

2. týden - Ztracené bednění

12. května 2010 v 0:53 | Tom
Poté, co jsme se úspěšně zbavili zeminy, mohly se začít kopat základové pasy a stavět opěrné zdi, aby nám svah neujel do jámy. Jak se ukázalo, stavba je kontinuální tvůrčí proces, takže jsme tvar zadní opěrné zídky v podstatě upřesňovali v reálném čase v okamžiku, kdy už chlapi kopali základovou spáru.

1. týden - První komplikace

12. května 2010 v 0:49 | Tom
Už při předávání pozemku 12.4. zástupce dodavatele základové desky tak nějak nenápadně pravil, že je zvědav, jak se mu podaří na pozemku odložit vytěženou zeminu a zaparkovat svůj kontejner s nářadím a karavan, kde budou bydlet... Sice jsme trošku znervózněli, ale říkali jsme si, že to kdyby to měl být problém, tak by na to Penatus upozornil už dávno:-)
 
 

Reklama