Vítejte v deníku naší dřevostavby Kolovrátek!

5.10. - Hotový plot a chodníček

6. října 2011 v 1:07 | Eva |  Exteriéry
Ono už je to zase měsíc od posledního příspěvku. Tak jsme si mysleli, jak to půjde všechno rychle, až tady budeme bydlet a ono to jde naopak pomaleji, protože ke starostem se zařizováním, doděláváním přibyla ještě běžná údržba domu a zahrady.

Navážu na minulý příspěvek z exteriérů: Chodníček ze žlutých cihel už je komplet hotový kolem celého domu. Je to super, že už nemusíme přes bahno. Jen místo bahna teď taháme do celého přízemí domu jemný píseček, který je na povrchu chodníčků na "zachození" do spár. Ale na jaře to zameteme a už to bude dobré.

Taky se konečně dodělal během srpna a září plot. S tím to bylo celkem zajímavé, protože původní firma najatá na realizaci plotu se rozpadla, takže nám to dodělávali její původní jednotlivé složky na svůj účet a navzájem o sobě nevěděliMrkající. Vyžadovalo to sice trochu více koordinace z naší strany, ale zase jsme (věřím) ušetřili oproti původnímu rozpočtu. Plot je nakonec po delších diskusích a změnách omítnutý se stejnou barvou omítky jako fasáda na domě. Jednotlivá pole jsou dřevěná z vodorovných prken, které mají mít stejnou barvu jako podbití a také barva na sloupcích odpovídá již použitým barvám z vnějšku (žaluzie, okapníčky). Brána se otvírá elektronicky na dálkové ovládání. Celek se velmi dobře doplňuje s domem, také nám ho řemeslníci pochválili.


Tím, že se dodělal plot u vrat se také mohl dotáhnout ekoraster až k okraji a dosít tráva. Té se zatím v ekorastech moc nedaří, resp. ve srovnání s trávou mimo ekoraster neroste tak rychle. Na tu ostatní travní džungli jsme si museli pořídit sekačku a trávu posekat. Nastal ovšem Nerudovský problém "Kam s ní? ", protože ještě nemáme založený kompost a do sběrného dvora se přes týden špatně dostáváme.

A dnešní příspěvek zakončím pohledem na tu naši zahrádku, jak vypadala letošní září. Rostliny jsou sice ještě malé, ale do cca 3 let se prý rozrostou...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 4:56 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama