Vítejte v deníku naší dřevostavby Kolovrátek!

31.8. - Konečně kuchyně

1. září 2011 v 1:13 | Eva |  Interiéry
Konečně je tady ten slíbený článek o kuchyni - poslední z interiérů. Tentokrát nebudu psát o ničem jiném - ono to za a) stačí - už tak je s tím práce až až, za b)nic moc jiného se neděje, protože vůbec nestíháme. A to jsme si mysleli, jak půjde to dokončování rychle, až tu budeme bydlet.

Jak to vlastně s naší kuchyní začalo? První návrh jsme museli mít již v průběhu stavby, aby se vědělo, kam umístit vývody. To ovšem stačilo vědět zhruba, kde budou jaké spotřebiče a kde jaké skřínky. Obrázek z loňského května ukazuje, že jsme se s umístěním myčky docela trefiliSmějící se.

To pravé plánování přišlo až začátkem letošního roku, kdy už to začínalo vypadat s letošním stěhováním nadějně. Začali jsme obíhat kuchyňská studia - měli jsme spoustu všetečných dotazů, fotili jednotlivá řešení a nabrali haldu katalogů od dřezů, přes úchytky až po koše. Poučná byla také návštěva showroomu firmy Schachermayer, kde mají obří kuchyni vybavenou různým kováním a člověk si tam může všechno pootvírat, vyzkoušet, osahat atd. Taky jsme navštívili veletrh For Furniture, kde jsme nabrali další tuny katalogů a vizitek. Pak nastala ta pravá mravenčí práce detailního návrhu vlastního "pracoviště".

Možná si řeknete, proč jsme to nenechali prostě na výrobci a neřekli jen své představy, ale připadalo mi, že nikdo se s nějakými detaily moc párat nebude... Natož aby například zjišťoval, jak chceme vysoké zásuvky, aby se tam vše, co již máme, vešlo. To my jsme si to důležité pečlivě oměřili, udělali seznam všeho náčiní a potravin, rozvrhli obé do skupin dle účelu použití a frekvence používání a finálně stvořili detailní okotované zadání pro firmy. Nesmím zapomínat ani na seznam spotřebičů - úplně na začátku byla jedna krásná digestoř a lednička od Fagoru. Takže pak už bylo jasné, že od této španělské značky musíme vybrat i zbytek spotřebičů a dle katalogu a webu to šlo nakonec relativně snadno.

Samostatnou součástí byla vizualizace a barevné řešení kuchyně, kterou nám na podkladě našeho zadání vytvořil Lukáš. Sice trochu prskal, že musí udělat asi 10 barevných verzí, ale zase moc nemusel řešit hmoty, protože to bylo od nás jasně dané. Koukněte, jak to krásně vvypadalo na obrázku.

Suma, sumárum jsme nakonec obeslali asi 5 doporučených výrobců - vesměs menší studia nebo přímo truhláře - kuchyňáře. Někteří byli velmi překvapeni, že nemusí nic navrhovat a že mají jasně dané, jaký typ od jakého výrobce a kam má přijít. Nakonec jsme se rozhodli pro studio Agnea, které bylo ochotno vyrobit přesně to co chceme bez kompromisů. Zbývalo ještě strávit pár hodin u nich ve studiu a doupřesňovat barvy, materiály, provedení a pak samozřejmě řešit milion věcí za pochodu. Ale najednou přijely spotřebiče a pak na začátku srpna i kuchyně s montážníky.

Byla to vcelku sehraná parta montážníků a tak bylo večer po jejich odjezdu vše, až na pár drobností, na svém místě. Spotřebiče byly zapojené a my jsme stáli tváří v tvář hromadě návodů, kterými si ještě musíme prokousat - zatím postupujeme stylem "pokus-omyl". K naší plné spokojenosti chyběla ještě pracovní deska do které se teprve měl umístit dřez a varná deska. Deska se totiž zaměřuje až po namontování, aby byla vyrobena zcela přesně.

Desku si dojel další dodavatel zaměřit a přitom nám připravil několik infarktových stavů ve stylu "to nepůjde, takhle to taky nejde, to se tam nevejde..." Nakonec samozřejmě vše šlo a za další 3 týdny byla deska namontována i s dřezem a varnou deskou. Pak ještě jednou museli přijet kuchyňáři a domontovat zbytek skříněk a vše finálně zprovoznit (až na teplou vodu u dřezu, kde čekáme na instalatéra, který zapojí ohřívač teplé vody). Takto je tedy finální stav - zase až tak daleko od té vizualizace to není, že?Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama