Vítejte v deníku naší dřevostavby Kolovrátek!

22.8. - Dokončování interiéru

23. srpna 2011 v 0:18 | Eva |  Interiéry
Tentokrát bude příspěvek pro změnu z interiéru. Nepracuje se totiž jen venku, jak by to mohlo vypadat z příspěvků z poslední doby, ale sem tam i uvnitř. Jsou to poslední dokončovací práce, pak už nastane fáze zařizování, která už ale do "stavebního" blogu nepatří...

Tak nejprve jsme museli už v červnu učinit zadost úředníkům a ještě před "kolaudační" obhlídkou namontovat kouřová čidla. Skoro stejný pohled se pak naskytl cca o měsíc později, kdy jsme se štaflemi obíhali dům a měřili, jak tam budou pasovat vyhlédnutá světla. Na základě měření proběhlo pár úprav a velká část světel je tak již objednaná a čeká na dodání. Bohužel, jako skoro všechno, se to zpožďuje. Až zase budu příště stavět, rovnou budu přidávat k dodacím lhůtám 30-50 % (dle dodavatele).V průběhu července nás také navštívil náš oblíbený pan malíř a domaloval zbytky po domě. Ta hlavní a viditelná změna byl ovšem komín, který je nyní žlutavý (stejná barva jako ložnice). O to lépe se na něm vyjímají naše nová krbová kamna od fy. Nordica. Člověk, co je zapojoval, tak v nich i zkušebně zatopil, takže už máme i reálně očouzená dvířka. Před tím, než začneme na podzim regulerně "topit", ovšem musíme nechat uříznout sklo pod kamna. Ta roura je tam kvůli tomu, aby připomínala, že to černé na zdi jsou skutečná kamna a ne jen nějaká nahrážka na biolíh či dokonce plasmová televizeMrkající.No a už máme také namontované zástěny v obou koupelnách. Ne že by se původně dojednaný instalatér uzdravil, to nám jen s ním zkrátka došla trpělivost, takže jsme sehnali jiného. V dolní koupelně to vypadá parádně a těší nás, že jsme rozměry i správně oměřili a zástěna sedí jako ... na hrnec. Po umytí ale teče voda ze dvířek na zem, a tak musíme koupit stěrku na kout. V horní je standardní provedení a tady nám to tedy vyšlo "na knop". Zástěna míjí sprchovou vodovodní baterii asi tak o 2 milimetry.
Jinak stále pokračujeme v průběžném vybalování a úklidu - mimo jiné už máme omytá a vyleštěná všechn okna. Podařilo se nám umýt i okno vysoko ve schodišťové hale, ale z toho nemáme obrazový záznam, neboť jeden myl a druhý držel žebřík. Taky jsme si přivezli velký nákup z OBI, který obsahoval spoustu užitečných věcí a mezi nimi také první dvě světla do technické místnosti a spíže.

Příští týden už se snad konečně dozvíte něco o kuchyni (ta už z větší části slouží, ale dokončena ještě není).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama