Vítejte v deníku naší dřevostavby Kolovrátek!

13.8. - Venkovní práce pokračují

14. srpna 2011 v 0:58 | Eva |  Exteriéry
Ani jsme se nenadáli, a ono je to zase 14 dní od posledního příspěvku. Tentokráte to tedy není způsobeno tím, že bychom neměli co psát, ale spíše čekáme až toho bude víc od jednoho druhu nebo až se něco rozdělaného dodělá do prezentovatelné podoby.

Tentokráte to bude zase o vnějšku, protože vnitřní práce opět postihl výpadek řemeslníků. Domluvený instalatér na zástěny měl stejně jako tesař úraz těsně před tím, než u nás měl dělat. Tak nevím - buď nosíme řemeslníkům smůlu nebo se "úraz" ujal jako dobrá výmluva...Rozpačitý

Ale zpět k vnějšku. Trávník, o kterém jsme psali před 14 dny, se s chutí zhostil svého úkolu a za ty 2 týdny pořádně vyrostl. Nejprve to byly takové nesmělé fousky, ale nyní už je pěkně zelený a asi 5 cm vysoký.


Pravda, sem tam jsou taková řidčí místa, a trávník v ekorasteru nevypadá taky v nejlepší kondici, ale to se snad zacelí až
začneme pravidelně každý den zalévat. Vodu na zalévání budeme brát ze studny, takže teď musíme počkat až nám tam zase přiteče voda. Zásoba studniční vody totiž dostala pěkně zabrat při napouštění jezírka. Hladina rychle klesala, takže se nakonec jezírko napouštělo po částech asi na čtyřikrát v průběhu dvou týdnů. Ale teď už je i částečně osázené a vypadá vcelku dobře, i když některé vodní rostliny ještě přidáme. Filtrace zatím neběží - jsme zvědaví, jak to bude v obýváku hučet, až to bude zprovozněné.

Zahradníci si teď dali na čas pauzu, ve které se do práce dali pro změnu plotaři. To, že je vnitřní strana plotu do ulice nastěrkovaná, to jsme sem již psali, ale teď konečně přibyla tato úprava i u zadní a části boční opěrné zdi, takže už to zase vypadá o něco lépe a časem snad dojde i na ten drátěný plot. Taky se vybouraly základy pod starými vraty a měly by tam přijít nové plus kolejnice na nová vrata. Pak se konečně bude moci dotáhnout ekoraster až do konce k třešni.


Po měsíci jsme se také dočkali objednaných žlutých cihliček na chodníky. Původní záměr byla pokládka přesně kolmo ke směru chůze, no ale chodníček se dost lomí do zatáčky, takže to pánové vyřešili trochu jinak, aby nemuseli tak řezat. Na první pohled je to zvlášní, ale snad se to trochu usadí a "ochodí". Každopádně je super, že už se konečně nebudeme muset brodit ke vchodu bahnem nebo skákat z prkna na prkno. Příští týden by se snad měl dodělat ten zbytek.


A pro toho, kdo dočetl až sem, dlouho očekává zpráva. Tento víkend se stěhujeme! Sice není ještě vše zdaleka tak hotovo, jak jsme mysleli naivně na začátku, ale bydlet se tam již dobře dá. A také nám půjde dokončování a hlavně zařizování lépe od ruky, když sem nebudeme jen dojíždět. Od prvního kopnutí nám to tedy trvalo 489 dní...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana W Jana W | 15. srpna 2011 v 9:22 | Reagovat

Tak to je parada, ze uz bydlite!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama