Vítejte v deníku naší dřevostavby Kolovrátek!

17.7. - Zahrada se začíná zelenat

18. července 2011 v 23:48 | Eva |  Exteriéry
Ano, vím - už celé 3 týdny jsme sem nic nezapsali, takže to vypadá, že už se málem stěhujeme, ale není tomu tak. Jednak nás zdržely svátky, dovolená, nečekaná nemoc a za druhé práce na zahradě se poněkud zpomalily a už neběží tak rychle ani tak na drátku jako zpočátku.

Ale pokroky jsou přeci v delším časovém horizontu vidět. Tak předně už máme téměř hotovou cestu ke garáži z ekorasterů. Chybí nám jen kousek u garáže, který bude z dlažby (tady by tráva nerostla kvůli srážkovému stínu od domu), a také kousek u vrat, který se musí dodělat až poté, co budou udělána nová vrata (a ta se mohou udělat, až už tam nebudou jezdit žádné stroje ).
Stejný pohled 14 dní poté - trávník se už statečně dere o své místo na slunci - jen houšť.
Dále jsme pokročili s úpravou plotu - aspoň z vnitřní strany. To už byla nutnost, neboť se v minulých dnech realizovaly záhony a tak by pak mohlo dojít k jejich úhoně. Plot je tedy zevnitř nahrubo vystěrkován - stejně budou upraveny i povrchy sloupků a i dalších opěrných zdí na zahradě. Jen se pořád nemůžeme dobrat k řešení finální úpravy zvenku. Původně tam měl být kamenný obklad, aktuálně je ve hře žlutá omítka .
No a nakonec to, co dělá zahradu zahradou - totiž zeleň. Na zahradě se nejprve nesměle a poté už trošku více odvážněji začaly objevovat rostlinky. Je jich zatím málo, protože ještě přijdou dosadit na podzim, kdy by měly být zase k dispozici čerstvé. Navíc se ještě utápí buď ve smrkové štěpce, kterou máme na záhonech hustě nastlanou nebo zase ve štěrku, který je navožen u studny a jezírka. No, nezbývá nám doufat, že se to všechno rozroste a za takových 5 let už to bude vypadat lépe...
Z fotek je také zřejmé, že naše zahrada utrpěla silným lijákem, který se přes nás přehnal. Vzhledem k tomu, že dosud není trávník, spláchl déšť vrchní vrstvu hlíny do budoucího chodníčku, takže se tam zase brodíme v bahně. Ještěže není dosud hotový chodník (čekáme stále na dodávku cihliček) - už bychom ho museli umývat od bahna.

Taky čekáme na dodávku technologické šachty na jezírko - zatím na tom místě zeje pouze jáma. Až máme strach, že se nám tam začnou sesouvat základy. Dodávku brzdí hlavně deště, protože se technologie musí osadit za sucha a také to, že zahradníci nepracují pouze u nás.
No a zakončíme to zprávou velmi pozitivní: už máme ÚŘEDNĚ ZKOLAUDOVÁNO (pro šťoury - tj. dostali jsme souhlas s užíváním novostavby). Náš domeček se tak posunul úředně z kategorie stavba do kolonky rodinný dům. Člověk by si řekl, že už to je konec úředničiny, ale kdepak. Ještě musíme zažádat magistrát o přidělení čísla popisného, dát to na Katastr přepsat, udělat nový výpis z Listu vlastnictví, doložit to bance atd., ale teď už tam oficiálně můžeme bydlet!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miša Miša | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 17:39 | Reagovat

Tady je to velmi zajímavé

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama