Vítejte v deníku naší dřevostavby Kolovrátek!

25.6. - Na zahradě se intenzivně pracuje

28. června 2011 v 0:16 | Eva |  Exteriéry
Děje se toho tolik, že nějak nestíháme psát do blogu. Řešíme samozřejmě i interiér - mj. se konečně začalo s výrobou kuchyně, ale to co je nejvíc vidět, je postup prací v zahradě.

Tak předně jezírko: Již před 14 dny na straně přiléhající k domu vznikla opěrná zeď - ta bude také sloužit jako podklad pro dřevěné molo. Dále byla jáma vyložena geotextilií a polyetylenovou folií. Mělké pobřežní zóny se pak obložily našimi žulovými kameny, které původně sloužily jako podezdívka pro kůlnu a zasypaly kačírkem. Jen jezírko napustit, osadit filtrem a rostlinkami a můžeme se jít cachtat .

Dále jsme na zahradě vyměřili cestičku k brance, aby se mohla osadit obrubníky a pak i vydláždit. Obrubníky nám nejen rámují místa pro dlažbu, ale vznikl z nich také okapní chodníček při jižní a západní straně domu. Mimochodem té dlažby potřebujeme 60 m2.
Když zaprší, je na zahradě pořádné bahno bez ohledu na nějaký obrubník (ten jen usměrňuje cestu bahna). Přítrž tankodromu učinil částečně až štěrk, kterým se vysypal nejen chodníček k vrátkům, takže už se dostaneme do domu čistou botou, ale i příjezdovka do garáže. V té už jsou složené zatravňovačky, které se moc těší, až se na ten štěrk a písek položí.
No a jako bonbonek na závěr fota z již hotové zelené střechy. Konstrukce spodních vrstev osázené střechy je celkem dost složitá, a tak jsme to též nechali profesionálům z Ekogreenu. Přijde tam opět folie a geotextilie a na závěr speciální vylehčený střešní substrát, aby se nám střecha nepropadla. No a nakonec nějaká směs suchomilných kytiček, které se musejí nejprve přijmout a rozrůst. Počkejte za pár let! Skladba již dokonce minulý týden při průtrži mračen prošla zatěžkávací zkouškou a obstála, protože z okapů tekla jen čistá voda a žádná zemina.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama