Vítejte v deníku naší dřevostavby Kolovrátek!

14.5. - Všehochuť

14. května 2011 v 23:49 | Eva |  Interiéry
Ne, ne - opravdu se od posledního příspěvku neflákáme. Jen jaksi naše úsilí nemá zatím viditelné výsledky. Ale abyste neřekli, dáme sem teď takovou všehochuť nasbíranou za poslední dobu.

Největší duševní úsilí od ledna do začátku května nás stálo rozvržení kuchyně. Snažili jsme se totiž napsat co nejdetailnější zadání abychom dostali reálné cenové nabídky. To by člověk neřekl, co vše se musí v takové kuchyni domyslet - od specifikace materiálů, povrchů, úchytek, spotřebičů, dřezu až po organizaci vnitřních prostor v každé skříňce (to bylo asi to nejhorší). Jen pro příklad činností - s metrem jsme měřili kuchyňské náčiní, prohlíželi 700 stránkový katalog od Blumu, vybírali odpadkový koš, řešili sklo za linku, zaměřovali a zakreslovali reálný stav vývodů atd. Ale je to posláno a teď už jen čekáme na nabídky. Níže malá ochutnávka, jak by to mohlo zhruba vypadat.
Také už nám konečně dorazila sprchová zástěna do horní i dolní koupelny. Jsou od Riha a výroba trvala pekelně dlouho - je fakt, že v jednom případě to byl atyp. Jen co seženeme instalatéra, tak by mohly být namontované, abychom se mohli sprchovat bez cákání i v dolní koupelně.

Další přídavek od truhlářů v květnu byly nerezové přechodové lišty, které se objevili pode dveřmi místo prahů a dále kolem podlahových konvektorů. Vypadá to báječně, ale ještě se to musí trošku doladit - někde nám lišty odskakují...
Dnes k nám dorazila milá návštěva z Pardubic, která nám zprovoznila náš "talíř na ufoní signály" a světe div se, ono to fakt funguje! A tak už se můžeme koukat na TV a kdybychom měli satelitní přijímač, tak i na nějaké programy z družice. Ještě musíme před stěhováním zajistit internetové připojení - dnes jsme s taťkou objevili, že máme natažený kabel i na telefon (až doteď jsme žili v domnění, že nám ho zapomněli udělat), takže můžeme případně mít i ADSL když telekom natáhne dráty i do naší ulice.
A ještě ukázka fyzické práce - po plotařích zbyla podél plotu hromada suti a jelikož ji asi bude odvážet bagřík, tak jsme chtěli odkrýt šachty na vodu a kanalizaci, aby pak do nich nějak nevjel a nezahrnul je hlínou. Suť se ukázala jako těžký soupeř, ale s pomocí krumpáče, lopaty a kolečka, se ji podařilo v dotčených místech zdolat a objevily se poklopy od šachet.
To je zatím vše. Příště snad bude článek o zábradlí, které již netrpělivě každným dnem očekáváme. Bez toho totiž ani nemůžeme podat Oznámení o užívání na úřad.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥Mishell*♥ ♥Mishell*♥ | Web | 14. května 2011 v 23:53 | Reagovat

pěkný blog.

2 Bombas Bombas | E-mail | Web | 29. března 2012 v 14:51 | Reagovat

To jsem zvědav jak to dopadne...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama