Vítejte v deníku naší dřevostavby Kolovrátek!

7.3. - Dveře a podlahy jsou hotové

8. března 2011 v 1:09 | Eva |  Interiéry
Doorway se přes zbytek minulého týdne činil a tak mohlo o víkendu dojít k předání truhlářských prací - konkrétně podlah včetně lišt, parapetů a vnitřních dveří.

Nejprve k podlahám. Tam přibylo olištování úzkými lištami vyrobenými z podlahoviny kolem dokola. Oříšek to byl je u francouzských oken, kde se lišty musely udělat pochopitelně nižší, aby se vůbec daly dveře otevírat. Přibyl také namořený žebříček zakrývající fancoily v podlaze. Žebříček byl původně jen syrový javorový, po namoření je dost tmavý, ale aspoň tak nebije do očí. Až nás začne štvát, pořídíme si tam nerezový . Nerezové budou i úzké přechodové lišty v dilatačních spárách podlahy.

Dále byly osazeny veškeré parapety - i když jsou hodně světlé, tak k oknům poměrně dobře ladí. S osazenými parapety zmizela poslední část domu, kde byla vidět vnitřní struktura stavby. Návštěvám tedy budeme muset "průřez konstukcí" ukazovat na nějakém jiném modelu. Špinavá okna plánujem omýt až před stěhováním.

No a naposled byly dokončeny a zkompletovány všechny vnitřní dveře, takže už se můžeme na záchodě i zamknout (a odemknout ). Největší efekt je vidět na horní chodbě, kam vede celkem 5 dveří. U schodů ještě chybí zábradlí, na jehož návrhu už začal Lukáš pracovat.
Celý interiér již začal působit ne jako stavba, ale jako byt. Proto jsme se v neděli vrhli i na první pořádný úklid. Nejprve jsem vyházeli z místností všechen nepořádek po různých řemeslnících (zato naše garáž teď vypadá jako jedna velká odpadková skládka). Dále jsme poprvé zametli a vytřeli všechny dlažby - ručně to dalo docela zabrat, ale jinak to nešlo - bylo to tak špinavé, že kýbl vody vystačil vždy cca na 1 m2.
Vydrhli jsme také všechny koupelnové radiátory, které brzy přijdou pověsit na své místo. Velkým pomocníkem se nám stal i náš centrální vysavač, pomocí kterého jsme vysáli prach z povrchů. I když má hadice asi 11 m, tak je práce s vysavačem pohodička, kterou zvládne každý...
Chystali jsem si i na vytření dřevěné podlahy. Dokonce jsme za tím účelem strávili asi hodinu vybíráním toho nejlepší "super mopu", který by byl hoden setření naší podlahy, ale to by bylo téma na jiný blog. Pan Dufek z Doorway mluvil o speciálních čističích na dřevo, ale žádný nepřivezl, takže premiéra našeho mopu se bude muset odehrát jindy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama