Vítejte v deníku naší dřevostavby Kolovrátek!

1.3. - Klika cvakla, dveře letí..

2. března 2011 v 0:34 | Eva |  Interiéry
V druhé polovině února jsme si dali se stavbou trošku pauzu, ale to jen proto, že se dům "nadechoval" k další etapě truhlářských prací. Minulý týden k nám totiž nastoupil Doorway a zůstal za nimi odveden kus práce.

Nejprve se položily podlahy skoro v celém domě (chybí už jen kousek obývacího pokoje), takže už se doma zouváme a přezouváme. Dolů jsme vybrali třívrstvou dřevěnou podlahu jasan baroque (tzv. termojasan) v provedení trojparketek a nahoře to samé, jen v přírodním provedení. Obé pochází od finské značky Upofloor a koupili jsme je v Praze od Švéda . Díry kolem stěn tam samozřejmě nebudou, přijdou tam lištičky vyrobené z podlahoviny.

Už samotnou podlahou se prostor dost změnil, ale co teprve se dveřmi! Ty se začaly montovat v pondělí a jde to docela rychle. Na montáži pracují stabilně 2 montéři. Nejprve se zapění jedna část zárubní, pak se dají mezi rozpěrky a osadí se dveře. Teprve po doladění dveří se osadí zbylá obložka a na závěr přijde dveřní kování. My jsme si vybrali kování Ala od firmy Twin, které dobře padne do ruky - je to ta samá klika jako již máme ve vchodových dveřích.
A jak tedy výsledek vypadá? Zatím ještě není vše doladěné, ale dveře vypadají opravdu zajímavě. Opět jsme použili jasanovou dýhu ve dvou verzích - svislá část s léty má patrné "fládrování", vodorovná je "rovnoletá". I na vodorovné části ale vznikla kresba, protože dýha byla při jednom kraji hustší tj. tmavší.
Trošku už předběhneme a ukážeme první ukázku parapetů - ty ještě nejsou osazeny. Jsou jak jinak než z jasanu - asi už jiné dřevo moc používat v domě nemůžeme . Finální výsledky všech těchto truhlářských prvků uvidíme o víkendu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Floydlit Floydlit | E-mail | Web | 17. ledna 2017 v 3:18 | Reagovat

diet pills at walgreens  <a href=http://concerta.blogse.nl/>concerta kopen in nederland</a>  pills to lose stomach fat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama