Vítejte v deníku naší dřevostavby Kolovrátek!

13.2. - Koupelny jdou do finále

13. února 2011 v 21:42 | Eva |  Interiéry
Jak Hoškové slíbili, tak učinili a v pondělí 7. ráno opět nastoupili na koupelny. Cílem bylo za týden obložit celou spodní koupelnu, přilepit sokly v kuchyni a zádveří a také dodělat zbytky v horní koupelně a WC.

Při kontrole ve čtvrtek už byla větší část spodní koupelny hotová. Kombinace obkladu je tentokrát smetanově - zelená s oživením úzkými pásky místo dekoru. Vanička krásně sedla na vymezené místo mezi obklady.
Obklady v dolní koupelně
V pátek měli obkladači hotovo a také jsme měli pohromadě všechny objednané baterie. A tak mohli v sobotu nastoupit instalatéři - pan Svoboda a spol. Dorazili už na půl osmou a hned se pustili do díla. Taktak jsem stihla umýt obklady pod sanitou a už se tam věšelo umyvadlo, záchod atd. Zároveň ale začaly také v rychlém sledu naskakovat problémy - tak namátkou: Blok na umyvadlo v dolní koupelně byl o kus jinde, než bylo třeba, a vypadalo to, že se budeme muset obejít chvíli bez umyvadla. Nakonec ovšem pánové věc nějak vyřešili a teď jen doufáme, že tam bude umyvadlo aspoň chvilku držet.
Sanita v dolní koupelně
Dále si můžete na fotce všimnout, že nábytkový sifon není otočen do strany jak by měl, aby maxmálně šetřil místo. Vývod odpadu je totiž umístěn překvapivě přesně na střed umyvadla a navíc hned vedle roháčků, zatímco nábytkové sifony předpokládají, že máte buď vývod kus vedle nebo tam nejsou tak blízko u sebe roháčky. No ale takto to také jde a stejně to bude celé schované ve skříňce.

Jinak spodní koupelna vypadá výborně - chybí ještě dveře do sprchy, které se musí přesně oměřit a nechat udělat. A namontovat ruční sprchu, která nám kvůli tiskové chybě v katalogu přišla jiná než by měla.
Celkový pohled do dolní koupelny
Další problém nastal v technické místnosti, kde jsme si nakonec vybrali jiné mycí umyvadlo než původně. Tím pádem máme odpad umístěn moc dole a muselo se to řešit flexibilním sifonem a přijde tam asi také skříňka, aby to zakryla.
Mycí umyvadlo v technické místnosti
V horní koupelně naštěstí bloky na umyvadlo byly na správném místě a tak pro pány nebyl problém umístit dvojumyvadlo i s bateriemi. Stejně jako v dolní koupelně i zde přijde pod umyvadlo ještě skříňka.
Dvojumyvadlo v horní koupelně
Na druhé straně místnosti se u vany objevila termostatická baterie. Měla tam ještě přijít sprchová tyč s ruční sprchou, ale také nám přišlo trošku něco jiného než jsme si představovali, tak to ještě zkusíme vyměnit.
Vanová baterie
Horní WC vám tu bohužel neukáži, protože přišla zrada na závěr a zjistilo se, že u záchodu chybí připevňovací šrouby. Lítali jsme od čerta k ďáblu - někde nás ujišťovali, že se musí objednat zvlášť, jinde zase, že tam mají být přibalené a že tam určitě někde schované jsou. No nebyly. Toaleta Laufen Form tedy ještě čeká na svůj velký den zabalená v krabici. Ale v případě potřeby už můžeme chodit na záchod dolů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Matthew Matthew | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 20:29 | Reagovat

Asi takhle nějak bych to pojal :o)

2 LuRy LuRy | E-mail | Web | 21. prosince 2011 v 14:08 | Reagovat

no comment:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama