Vítejte v deníku naší dřevostavby Kolovrátek!

9.1. - Začínáme obkládat

9. ledna 2011 v 23:27 | Eva |  Interiéry
A je to tady - zase se na domečku něco děje. Hned 3. ledna ráno nastoupili obkladači otec a syn Hoškové následování v těsném závěsu Keraservisem, který přijel s obklady a dlažbami objednanými z Itálie. Bohužel se nám do objednávky vloudil šotek, a tak jedny oranžové obklady přijely jiné než jsme chtěli... Ale podařilo se nám je hned vrátit a objednat z Itálie ty správné. Jen na ně musíme ještě týden počkat.

Nicméně obkladači se tím nenechali rozhodit a hned si natahali obklady do obýváku a v ložnici si udělali své království.
Obkladačovo království
Práce jim šla pěkně od ruky a tak už po týdnu máme obložený téměř celou horní toaletu. Chybí tam jen obložení špalety oken, který bude tzv. kamenickým spojem, na který si musí půjčit speciální nástroj a budou tedy dělat všechny najednou.
Obklady na WC
Také pokročili v horní koupelně, kde už chybí jen podlaha a část za vanou, kde se čeká a) na vanu, která bude zítra a b) na ten chybějící oranžový dekor. Vanu tam zatím nechtějí usazovat, aby jim pak na ni nějaký obklad nespadl, což se jim celkem nedivím. Jo a ve spodní koupelně čekáme na sprchovou vaničku, která není v celé republice k sehnání a není zatím prý ani ve skladu u výrobce ve Španělsku...
Obklady v horní koupelně
Mezitím než dorazí dekor se obkladači pustili i do spíže, kterou teď zbývá jen vyspárovat (spárovačky jsme vybírali tento víkend) a usadit sokly. Nádhera, že?
Obložená spíž
A aby toho nebylo málo, tak se činili i podlaháři a vylili v celém přízemí stěrku. Jen co tedy skončí obkladači, tak se pustí do pokládání dřevěné podlahy. Ale ještě předtím by to tam chtělo domalovat a taky nainstalovat krbová kamna, aby nám pak taky nespadly na tu krásnou novou dřevěnou podlahu.
Čerstvě vylitá stěrka
Ale aby to nevypadalo, že my nic neděláme, tak jednak Tom dohlíží celkem pravidelně na práci a také jsme o víkendu vybrali spárovačku a baterie a sprchy. V sobotu jsme také strávili čas na stavbě rozmísťováním tepelných rohoží, aby mohli obkladači pokračovat s dlažbami v koupelnách a v zádveří a kuchyni.
Pokládáme topné rohože
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama