Vítejte v deníku naší dřevostavby Kolovrátek!

17.8. - Sádrokartony

18. srpna 2010 v 0:04 | Tom |  Vrchní stavba
Sádrokartonáři se minulý týden sice s vervou pustili do zaklápění vnitřních stěn, nicméně když jsme se tam ve čtvrtek večer byli podívat, bylo jasné, že mají asi trochu jinou představu o preciznosti provedení než my.

Problém byl v tom, že jednotlivé desky na sebe ne vždy přesně navazovaly, místy byl mezi nimi i viditelný výškový rozdíl a řada rohů byla odštípnutá. A k tomu navíc stavbyvedoucí minulý pátek odjížděl na dovolenou, stejně tak jako náš technický dozor. Takže hrozilo, že tam toho během tohoto týdne pánové "zmrší" mnohem víc.

V pondělí jsem tedy nažhavil telefon a zavolal do Penatusu, aby poslali někoho, kdo by to zkontroloval a případně zajistil nápravu. Dneska tedy určený pán vyrazil do Kolovrat a zdá se, že sádrokartonáře "zpacifikoval". Podle jeho zprávy by měli nyní všechny nekvalitně položené desky opravit a ulámané rohy do pátku zatmelit. Asi to skutečně zapůsobilo -  dnes večer jsem zajel do Kolovrat na kontrolu a myslím, že ty sádroše už konečně vypadají tak, jak bych očekával.

V tuto chvíli je hotové spodní patro - v kuchyni už jsou dokonce v některých částech elektrokrabičky a komín taky dostal finální podobu včetně niky z boku na ukládání dřeva. Poznámky pro stavební laiky: sádrokarton se liší barvou podle jeho určení - normální je šedý. nehořlavý růžový a do vlhka zelený.V prvním patře už taky začali - je víceméně obložené schodiště a dva rohové pokoje. A třetí pokoj je momentálně plný naskládaných desek.Schodiště

Ložnice
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama