Vítejte v deníku naší dřevostavby Kolovrátek!

11.7. - Izolace fasády

12. července 2010 v 0:01 | Tom |  Vrchní stavba
V pátek jsem se byl na stavbě opět podívat v plném stavebním ruchu. Pánové vodák s elektrikářem dokončovali uvnitř svoje dílo, zatímco zvenku postupně přibývaly desky vnější fasádní izolace.

Se stavbyvedoucím jsme probrali některé detaily, jako např. ne úplně podle našich představ vyvedené rozvody centrálního vysavače, některé chybějící prvky elektroinstalací a pár dalších drobností, ale celkově je v domečku vidět pokrok na každém kroku.

V neděli jsme tam pak zajeli oba podívat se, jak domeček přibývá, ale hlavně vybrat novou barvu soklu. Zvenku je izolace skoro hotová, takže v nejbližší době na ní začnou natahovat omítku.
Vnější izolace na přední fasádě
 Půlku obýváku nám zabírají žluté kyblíčky a žlutě zafoliované věci. Vata Isover je venkovní izolace a ve žlutých kyblíčcích od firmy STO se skrývají fasádní lepidlo, omítka, barva atd.
Plný obývák fasády
Bohužel jsme se museli vzdát původní barvy fasády kvůli nevyhovující odrazivosti, takže jsme se znovu museli zamyslet i nad barvou soklu, aby to všechno ladilo k již nainstalovaným oknům. Už nám sice dodali soklovou omítku ladící s původně vybranou červenou fasádou, ale snad to půjde ještě změnit na žlutější odstín. Výsledek naší volby vypadá následovně:
Barva oken, fasády a soklu, zatím jako vzorky
Tlaková zkouška rozvodů vody proběhla úspěšně a teď už bychom dokonce měli mít domovní rozvod napuštěný... Sestava rozvodů zejména v horní koupelně u dvojumyvadla vypadá dost komplikovaně.
Příprava vodoinstalace v horní koupelně
Příští týden by měla zvenku začít přibývat omítka a dovnitř co nevidět nastoupí sádrokartonáři a začnou zaklápět zdi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Evča Evča | 14. července 2010 v 11:37 | Reagovat

Tak jsem konečně přišla na to jak se dostat na vaše stránky, u vami zaslaného odkazu blog.kolovraty.cz jsem obratila poradi a vyšlo to hurá. Krásně Vám to roste jen tak dál. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama