Vítejte v deníku naší dřevostavby Kolovrátek!

21.6. - Okna

22. června 2010 v 0:52 | Tom |  Vrchní stavba
Na konci minulého týdne, hned po koordinační schůzce byla naplánována instalace oken.


A opravdu, když jsme v neděli přijeli na návštěvu, byla všechna okna na svých místech, řádně zapěněná a zavřená. Zároveň přibyly oboje vstupní dveře - jak zezadu do skladu, tak do "bytu". Tím pádem se ve dveřích ocitl i zámek a my jsme se tak nedostali do vlastního domu! Trochu nás to zklamalo zvlášť kvůli milé návštěvě zdaleka, ale vlastně se to dalo čekat. O chystané instalaci oken jsme věděli, a tak nám mohlo dojít, že asi z Agátu přivezou i dveře. A že když tam budou dveře, tak budou zamčené.

No nic, provedli jsme aspoň kontrolu zvenku a někteří odvážlivci se po lešení podívali až na střechu. Ta si zaslouží vlastní poznámku - na střeše je totiž už finální povrch, fólie, která na první pohled připomíná něco jako světlé linoleum, ale jmenuje se Alkorplan a je to speciální fólie odolná UV záření a pečlivě navařená na podkladovou desku. Střecha už je také podbitá zespodu a ze stran palubkami. Trochu jsme se obávali, jak se trefí odstín palubek k odstínu oken, ale musím říct, že se to povedlo.

V návaznosti na diskusi během koordinační schůzky taky přibyly konzole na stříšku mezi dveřmi na severní stěně. Během schůzky jsme totiž přišli na to, že detail instalace konzol v dokumentaci jaksi nepočítal s přesahem střechy nad garáží a přesně do toho přesahu byly poslední 2 konzole nakresleny. Nakonec si s tím chlapci tesaři poradili k všeobecné spokojenosti a konzole zapustili do přesahu střechy. 

Jinak celý dům je už ze všech stran opláštěn DHF deskami, na které přijde ještě jedna vrstva dřevěného roštu s 6cm izolací a závěrečná fasáda. Tesaři už budou tento týden na stavbě končit, a tak jim ještě musíme zadat práci v podobě vyztužení míst pod závěsným nábytkem. Pak nás čekají vnitřní sítě a hlavně sádrokartonáři.

A ještě pár fotek:
Okna z jižní strany

Severní okna v druhém podlaží

Vchodové dveře do domu

Konzole na stříšku nad přechodem mezi dveřmi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martin Martin | E-mail | 17. listopadu 2011 v 21:55 | Reagovat

Zdravím pls. od jaké firmy máte okna.

2 kokoma kokoma | 8. února 2019 v 12:34 | Reagovat

Zdravim, vypadá to pěkně a stavba je taky více než zajímavá. Strávila jsem asi hodinu čtením vašeho blogu. :) já bych se chtěla však taky na něco zeptat a to vás jako teď už zkušených :) .. řešili jste nějak pronájem stavební techniky - konkrétně nějaký manipulátor na okna na stavbě? Nebo to všechno bylo součástí firmy a montážníků? Chystáme se na osazení oken  a máme v bytě mnoho prahů, tak mi kolega doporučil pronájem od společnosti https://uplifter.cz - nevíte o tom něco? Nebo nezkoušeli jste? Díky za info.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama