Vítejte v deníku naší dřevostavby Kolovrátek!

Výběr architekta a realizační firmy

4. května 2010 v 0:16 | Eva |  Projekt
Se zadáním jsme se začali poohlížet po vhodném architektovi. Hledali jsme někoho kreativního, kdo se popasuje s naším atypickým pozemkem a kdo bude rozumět dřevostavbám. Zároveň jsme nechtěli jen tak někoho "ze zlatých stránek", chtěli jsme spíš někoho na doporučení. Bombardovali jsme tedy stavebníky z řad známých se žádostí o kontakty na jejich architekty, až jsme nakonec jeden kontakt vydolovali. 


První schůzka s doporučeným architektem nedopadla dobře - resp. překvapilo nás, že se architekt s námi nebavil o našich představách a ani ho moc nezajímalo, z jakého materiálu chceme stavět. Nakonec ani zapůjčené vizualizace realizací nás vůbec neoslovily. Sháněli jsme tedy dál.

Mezitím jsme pobrali na stavebních veletrzích kontakty na firmy zabývající se dřevostavbami. V naprosté většině to ovšem byly firmy, které realizují montované dřevostavby. Kupodivu těch stavějících systémem two by four jsme našli jen minimum.  Nakonec nám pomohla náhoda, protože na skoro sousedním pozemku se tímto způsobem stavěl rodinný dům a na plotě viselo jméno stavební firmy Penatus. Na webu této společnosti se nám zalíbily realizace z díly Ing. Arch. Miloše Černého, na něhož jsme získali od Penatu kontakt.

Pan architekt měl na nás čas od podzimu 2008. Na první schůzce jsme si dlouho povídali o našich představách a stylu a pak už byla řada na panu architektovi. Hned první návrh se nám moc zalíbil - v podstatě jsme jen navrhli přehodit 2 místnosti.

První skica
Dál už se studie dopracovávala a byla téměř hotová zkraje roku 2009. Návrh ovšem vyžadoval získání souhlasu souseda se stavbou garáže na hranici pozemku, který se nám nepodařilo i přes diplomatické jednání získat. Studii jsme tedy upravili přesunutím garáže k domu a malou úpravou a finální studie byla hotová v létě 2009.
Půdorys 1.n.p.
Půdorys 2.n.p.

Se studií jsme se jali oslovovat vybrané stavební firmy. Po pár osobních jednáních a rozebrání zpracovaných nabídek bylo jasné, že náš dům bude stavět Penatus. Mezitím jsme též získali územně plánovací informaci k zamýšlené stavbě. Pak už stačilo studii dopracovat do podoby detailního projektu k ohlášení a v březnu 2010 jsme konečně drželi v ruce tabulku s nápisem STAVBA POVOLENA.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama