Vítejte v deníku naší dřevostavby Kolovrátek!

Údržba pozemku 2008-09

4. května 2010 v 0:17 | Eva |  Pozemek
Na jaře 2008 jsme objevili v zemi první sněženky, ale taky spoustu nespadaného listí z asi 8 stávajících ovocných stromů.


Sněženky

Stromy také prosebně volaly o jarní údržbu, protože je již delší dobu nikdo neprořezával. Povolali jsme tedy rodinné brigádníky, aby nás to naučili a šlo to jedna báseň. Ani jsme nestačili odvážet větve. Tutéž prořezávací akci jsme zopakovali i o rok později, a letos už jsme to zvládli (na tom jediném zachovaném stromě) sami.

Stříhání stromů

Stromy se nám za péči odvděčily množstvím ovoce - hlavně hrušek, třešní a rybízu. Protože už jsme to nestačili sami spotřebovávat rozdávali jsme úrodu všude kolem. Vítané bylo zejména pokud si to brigádnici sami natrhali.

Sklizeň darů zahrady

Přes léto bylo také třeba sekat trávu - naštěstí nám byla zapůjčena malá sekačka na trávu (říkáme ji "plašítko na ptáky", ale na posekání toho mála to stačí). Trávu zatím sypeme na kompost po bývalém majiteli, jelikož první pokus o uskladnění v igelitových pytlích a následný odvoz do sběrného dvora se ukázal jako krok špatným směrem.

Sekání trávy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama