Vítejte v deníku naší dřevostavby Kolovrátek!

Jak to všechno začalo

2. května 2010 v 23:55 | Eva |  Pozemek
Po větším bydlení jsme se začali poohlížet někdy v průběhu roku 2007. Doposud bydlíme v 30timetrovém panelákovém 1+kk, což je z dlouhodobého hlediska celkem neudržitelné. Od počátku jsme se téměř vždy shodli na tom co nechceme, ale nakonec vykrystalizoval i průnik toho, co chceme, a tak jsme začali hledat pozemek, na kterém si postavíme rodinný dům dle vlastních představ.


Začali jsme tedy pátrat po vhodných pozemcích na realitních serverech a brzy bylo jasné, že se budeme muset poohlížet hodně na kraji Prahy nebo až za Prahou, protože cokoli bližšího středu bylo pro nás finančně nedostupné, pokud chceme koupit alespoň 600 metrů čtverečných. Téměř hned jsme vyloučili pozemky v rámci "komplexů rodinných domů" a jiné podobné projekty typu "rozparcelovaného pole na kraji satelitu". Naším ideálem byl pozemek - proluka ve staré zástavbě nebo nějaká stará nevyužívaná zahrada.

Konečně v říjnu 2007 se na nás usmálo štěstí a my jsme objevili pozemek pro stavbu našeho domu - nevyužívanou zahradu se zahradním domkem a kůlnou ve staré zástavbě v obci Praha- Kolovraty. Pozemek byl kompletně zasíťovaný, měl téměř 600 m2 a atypický trojúhelníkový tvar. "Aspoň to bude výzva pro architekta", řekli jsme si a pozemek zarezervovali. Po nezbytných administrativních úkonech a oběhání dokumentů k úvěrům nám (a  taky bance ) začal pozemek v únoru 2008 říkat "pane" a mohli jsme začít přemýšlet nad podobou budoucího domu.
První dojem 1
První dojem 2
První dojem 3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama